nikitoska2980 (nikitoska2980) wrote,
nikitoska2980
nikitoska2980

Роздуми про сенс життя

На ходу перестрибуючи брудну калюжу, подумки хмикнула: "З однієї зими перестрибую в іншу..." І всі ці зими якісь схожі. І це похмуре небо кожного року, немов чиясь рука малює під трафарет. Раптово десь позаду вловила обривок чиєїсь розмови по телефону: "І в чому, скажи, сенс життя?". Високо піднявши комір куртки і засунувши руки до кишені, почала згадувати, як під час однієї з посиденьок у моєї подруги, що відома своїм оптимізмом і нестримною енергією, вона зіщулилась і задумливо, якимось сумним голосом, риторично пробубніла: «В чому сенс життя? Не розумію…» Я ледь не захлинулась гарячим запашним чаєм. І це говорить людина, яка жартуючи виконала усі завдання, які ставить життя навіть не перед жінкою, а швидше перед чоловіком― сина народила, дім побудувала і навіть встигла посадити дерево ( ну з останнім можливо я і перегнула палицю, оскільки це було не звичайне дерево, а грошове деревце). І тим не менше, деревце розрослося і розчепіривши гілочки з кругленькими листочками, здається, теж здивовано втупилося в свою господарку. Я чомусь згадала старий фільм про чоловіка, який працював на будівництві. В його обов’язки входило перевіряти стіни на міцність. Він визначав місце в стіні, куди якщо кинути камінцем, стіна просто впаде. Ось така алегорія спала на думку. Ми неначе маленькі будинки, які не розуміючи сенсу свого існування, робляться вразливими і перетворюються у руїни…
Як і належить справжній подрузі, я намагалась знайти слова, щоб підбадьорити її в один з похмурих осінніх днів. «В чому сенс життя?..» ― протягнула я, розгублено розглядаючи візерунок на шпалерах. Звичайно можна б було знайти безліч красивих слів про любов, сім’ю, кар’єру і т.п., тільки щоб підняти їй настрій, але раптом я задумалась: «Це як в лікарні. Виписують безліч ліків, з надією на те, що щось з того списку тай допоможе, а якщо не допоможе, то і не зашкодить». Тому в той час я утрималась від будь-яких слів. А в голові надовго оселилась думка: «Повинен же бути наріжний камінь, основа. І чи сенс життя для всіх одинаковий? Чи в кожного він свій?»
Зізнаюсь чесно, не один рік пройшов з тих пір, як ми мовчки допивали чай на кухні подруги під легкий шум осіннього дощу за вікном, занурившись кожна у свої роздуми. Через багато років, проаналізувавши власний довжелезний сувій досвіду, я впевнено можу сказати, що сенс життя, як би це банально не звучало, полягає у тому, щоб рухатись в тому напрямку, який приносить Вам радість і задоволення. А от що це за напрямок, обирати Вам. Хтось отримує задоволення від того, що народжує і виховує дітей, хтось насолоджується викладацькою діяльністю, хтось радіє першим паросткам пшениці, а комусь подобається підмітати вулицю. Хтось відчуває себе потрібним, дбаючи про бездомних тварин, хтось мріє посадити величезний сад, а хтось обожнює майструвати з дерева. Основне, прислухатись до себе і визначитись, що конкретно Вам приносить щастя. І найголовніше, не відхилятися від обраного Вами курсу.
Tags: кар’єра, любов, сенс життя, сім’я
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments